Dzień dobry!  Cieszę się, że tu jesteś ♡

Nazywam się Magdalena Hałas. Jestem fotografem. Moja fotografia to mieszanka dźwięków, emocji, naturalnych portretów, uczuć międzyludzkich, natury czy też pięknych modelek i wyszukanych stylizacji. W mgnieniu oka potrafię przejść z klasycznych, naturalnych portretów w szalony świat fotografii fashion. Dorzucę do tego portrety muzyczne dla wspaniałych muzyków koncertujących po całym świecie… i takie jest właśnie moje fotograficzne portfolio.

Podczas robienia zdjęć totalnie się zatracam, uwielbiam to. Dużo kombinuję, nie boję się świadomie łamać pewnych zasad i schematów. Kocham bezgranicznie fotografię czarno-białą. Uważam, że ma milion odcieni i wielką moc. Uwielbiam zabawę światłem i kompozycją. Podczas reportaży staram się być przede wszystkim tam, gdzie są emocje, dostrzegać to, czego nie widzą inni i chwytać szybko przemijające momenty. To Wy, Wasza historia i przeżywane przez Was chwile są dla mnie najważniejsze i to je łapię w moje kadry. Wszystko po to, żebyście mogli wracać do tych ulotnych momentów i cieszyć się nimi kiedykolwiek zechcecie. Spontaniczność, minimalizm, naturalność, prawdziwe emocje – to zazwyczaj znajdziecie w moich portretach i reportażach. Z drugiej strony fascynuje mnie moc kreowania – lubię realizować dziwne i szalone wizje mojej wyobraźni lub idee artystów, z którymi mam przyjemność współpracować przy różnych projektach.

Fotografuję od dawna. Ktoś bliski zauważył kiedyś, że “mam oko” i jestem bardzo wdzięczna za to, że w to uwierzyłam i zaczęłam działać. Bardziej świadomie robię zdjęcia od 5 lat, cały czas się rozwijam i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała przestać. Kocham fotografię za to, że dzięki niej mam możliwość poznać mnóstwo ciekawych osób. Na sesjach uwielbiam z Wami rozmawiać, słuchać Waszych historii, poznawać Was, śmiać się z Wami, cytować kultowe sceny z seriali i filmów, skakać z radości, kiedy wyjdzie przepiękny kadr… Jestem otwartą osobą, czasami spontaniczną, czasami spokojną, bardzo wrażliwą i uśmiechniętą. Po sesjach czy reportażach często od Was słyszę, że mój uśmiech pozwolił Wam opanować Wasze zdenerwowanie.

Moją wrażliwość ukształtowała w znacznym stopniu muzyka. Gram na skrzypcach w folkmetalowym zespole Cronica. W zeszłym roku spełniłam jedno ze swoich największych marzeń i zagrałam na scenie Poland’and’Rock Festival! Uwielbiam jam session, muzykowanie z rodziną i znajomymi, czy improwizowanie na streecie podczas zagranicznych podróży. Bardzo lubię spontaniczne, pełne przygód wycieczki z przyjaciółmi, poznawanie nowych miejsc i zachwycanie się światem. Aktualnie marzę o wyprawie na Islandię. Kocham proste życie, potrafię znaleźć magię w małych rzeczach i doceniam każdą chwilę.

Od lutego 2020 roku mam wymarzone studio fotograficzne w centrum Jaworzna. Tutaj tworzę większość sesji oraz wynajmuję je innym fotografom. Prowadzę indywidualne warsztaty fotograficzne ucząc fotografii portretowej. W moim sklepie FOTO I TAMTO możecie znaleźć autorskie fotografie do dekoracji wnętrz i mnóstwo pięknych handmade’owych prac z drewna i nie tylko.

Do swoich największych osiągnięć zaliczam wielokrotne wyróżnienia przez fotoedytorów włoskiego Vogue, publikację edytoriali w wielu polskich i zagranicznych magazynach, wykonanie zdjęć do albumu promującego Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO oraz wystawę prac w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Kinie Kosmos, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Bydgoskim Centrum Sztuki. Mam na swoim koncie stworzenie wielu okładek płyt niesamowitych muzyków koncertujących po całym świecie oraz kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych, z których ogromnie się cieszę.

Jeśli tylko czujesz, że chcesz umówić się do mnie na sesję zdjęciową, reportaż czy warsztaty – zapraszam Cię do kontaktu telefonicznego na numer +48 732 796 929 lub mailowego na madzia.halas@gmail.com. W międzyczasie zapraszam Cię do obejrzenia mojego portfolio.