Dzień dobry!  Cieszę się, że tu jesteś ♡

Nazywam się Magdalena Hałas. Jestem fotografką. W mgnieniu oka potrafię przejść z klasycznych, naturalnych portretów w szalony świat fotografii fashion. Dorzucę do tego portrety muzyczne dla wspaniałych muzyków koncertujących po całym świecie, kadry z podróży… i takie jest właśnie moje fotograficzne portfolio.

Podczas robienia zdjęć totalnie się zatracam, uwielbiam to. Dużo kombinuję, nie boję się świadomie łamać pewnych zasad i schematów. Kocham bezgranicznie fotografię czarno-białą. Uważam, że ma milion odcieni i wielką moc. Uwielbiam zabawę światłem i kompozycją.  W fotografii najważniejsze dla mnie są: uważność na osobę po drugiej stronie obiektywu, otwartość na intuicję i emocje. Spontaniczność, minimalizm, naturalność – to zazwyczaj znajdziecie w moich portretach i reportażach. Z drugiej strony fascynuje mnie moc kreowania – lubię realizować dziwne i szalone wizje mojej wyobraźni lub idee artystów, z którymi mam przyjemność współpracować przy różnych projektach.

Fotografuję od dawna. Ktoś bliski zauważył kiedyś, że “mam oko” i jestem bardzo wdzięczna za to, że w to uwierzyłam i zaczęłam działać. Cały czas się rozwijam i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała przestać. Kocham fotografię za to, że dzięki niej mam możliwość poznać mnóstwo ciekawych osób. Na sesjach uwielbiam z Wami rozmawiać, słuchać Waszych historii, poznawać Was, śmiać się z Wami, cytować kultowe sceny z seriali i filmów, skakać z radości, kiedy wyjdzie przepiękny kadr… Jestem otwartą osobą, czasami spontaniczną, czasami spokojną, bardzo wrażliwą i uśmiechniętą. Po sesjach czy reportażach często od Was słyszę, że mój uśmiech pozwolił Wam opanować Wasze zdenerwowanie.

Moją wrażliwość ukształtowała w znacznym stopniu muzyka. Gram na skrzypcach w folkmetalowym zespole Cronica. W 2019 roku spełniłam jedno ze swoich największych muzycznych marzeń i zagrałam na scenie Pol’and’Rock Festival! Uwielbiam jam session, muzykowanie z rodziną i znajomymi, czy improwizowanie na streecie podczas zagranicznych podróży. Bardzo lubię spontaniczne, pełne przygód wycieczki, poznawanie nowych miejsc i zachwycanie się światem. W tym roku udało mi się odwiedzić wymarzone Stany Zjednoczone i Kanadę, którymi absolutnie się zauroczyłam. Kocham proste życie, potrafię znaleźć magię w małych rzeczach i doceniam każdą chwilę.

Od lutego 2020 roku mam wymarzone studio fotograficzne w centrum Jaworzna. Tutaj tworzę większość sesji oraz wynajmuję je innym fotografom. Prowadzę indywidualne oraz grupowe warsztaty fotograficzne ucząc fotografii portretowej.

Do swoich największych osiągnięć zaliczam wielokrotne wyróżnienia przez fotoedytorów włoskiego Vogue, publikację edytoriali w wielu polskich i zagranicznych magazynach, wykonanie zdjęć do albumu promującego Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO oraz wystawę prac w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Kinie Kosmos, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Bydgoskim Centrum Sztuki. Mam na swoim koncie stworzenie wielu okładek płyt niesamowitych muzyków koncertujących po całym świecie oraz kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych, z których ogromnie się cieszę.

Jeśli tylko czujesz, że chcesz umówić się do mnie na sesję zdjęciową, reportaż czy warsztaty – zapraszam Cię do kontaktu telefonicznego na numer +48 732 796 929 lub mailowego na madzia.halas@gmail.com. W międzyczasie zapraszam Cię do obejrzenia mojego portfolio.